Ha hetente többször is átkeféled, a kutyád mindig tiszta marad; a naponta történő kefélés, még ennél is jobb. Keféld végig, egészen a bőr felületéig és engedd, hogy a masszírozó mozdulatok ösztönzően hassanak a kutya vérkeringésére, ugyanakkor lazíts meg és távolítsd el a korpát. Hogy ehhez a feladathoz milyen felszerelésre van szükséged, az a kutya szőrzetétől és hosszától függ.
A hosszúszőrű kutyák keféléshez fémfogú kefére van szükség, amelynek hosszú, kerek végű, rozsdamentes acélból vagy krómozott fémből készült fogai vannak. A rövid-, közép-, és néhány hosszúszőrű kutya szőrápolásához a sörtés kefe a legjobb. Létezik még simogató kefe a szőrcsomók és elhalt szőrszállak eltávolításhoz; gumikefe a sima szőrzet fényesítésére és az elhalt szőrszállak eltávolítására; továbbá ollót, nyíró késeket, bontófésűket, hajszárítót és egyéb szőrápolási kellékeket is lehet használni.
Fésüléskor mindig ellenőrizd, hogy nincs-e a kutya szőrében bogáncs vagy egyéb makacs növényi anyag; esetleg szőrgubancok, amelyek általában a fül mögött és a lábakon alakulnak; valamint azt is nézd meg, nincsenek-e vágások vagy karcolások a bőrön. Minden kutyának hull a szőre, bár néhány fajtának határozottan jobban, mint a többinek. A rendszeres fésülés segít a szőrhullást ellenőrzés alatt tartani.
<< Vissza
|