Mindegy, milyen fajtájú a kutya, a szemét naponta tisztítani kell!
Különösen a kistermetű kutyák szemeire kell odafigyelnünk, mivel könnycsatornájuk nagyon gyakran eldugul, emiatt szinte állandóan folyik a könnyük, és elszínezi a szemek alatt lévő szőrt. A
kutya szemének tisztításakor legyünk nagyon óvatosak, nehogy felsértsük a tisztogatáskor használt eszközökkel a szaruhártyát és a kötőhártyát. A kutya fejét támasszuk a mellkasunknak, és tartsuk határozottan, nehogy elrántsa, saját magának okozva ezzel sérüléseket. A tisztogatást a kutya szemének belső sarkánál kezdjük, és a szem külső sarka felé haladjunk, óvatosan, lefelé simító mozdulatokkal, nehogy a szemek sarkából kitörölt váladék a kutya szemébe kerüljön.
Mivel kell tisztítani a kutya szemét?
A kutya szemének tisztítására csak speciális, direkt erre a célra kifejlesztett lemosófolyadékot, vagy fiziológiás oldatot szabad használni, ezzel csökkentjük az irritáció kialakulásának esélyét. Ha nem akarjuk, hogy a kutya könnyei örökre elcsúfítsák, monoklit vésve a bundájába, akkor bizony naponta meg kell tisztogatnunk a szemeit speciális lemosó folyadékba mártott steril gézlappal. Vattát semmi esetre se használjunk erre a célra, mert a vattapamacsról lemálló, szinte láthatatlan szálak a kutya szemébe kerülve irritációt okozhatnak! Ha a kutya hajlamos a kötőhártya-gyulladásra, mindig alaposan tisztítsuk meg a szemeit, mielőtt a speciális megelőzésre használt szerrel kezeljük, A szer hatékonysága ezzel fokozódik, ha viszont piszkos szembe csöppentjük, szinte semmit sem ér!
|
A kutyák szeme különösen érzékeny |